Panasonic RX-D55AEG

Podpora CD-R/RW
Maximálny výkon
Výkon RMS
20 W

Najlepšie na trhu v tejto kategórii..

Zatial z mojej strany mega spokojnost. Vyrobok predcil moje ocakavania. Kto chce prenosne radio s cd prehravacom, ktory dokaze prehrat aj kazety (zatial sice nevyskusane), odporucam. Radio a cd vyskusane, jednoducha obsluha...pristroj frci 10 hodin denne a ma krasny zvuk, kt. si mozete upravit podla svojich predstav.

• pre používatelov mgf kaziet je to ok a v slušnej kvalite..
    • nemá regulovatelný vstup na nahrávanie

Už v podstate posledný svojho druhu na trhu...

Kazetový magnetofón
CD mechanika
Podpora CD-R/RW
Maximálny výkon
Výkon RMS
20 W

Kvalitné rádio nesúce označenie RX-D55AEG od spoločnosti Panasonic sa môže pochváliť všetkým, čo by ste od podobného prístroja očakávali. Všetky tradičné funkcie, ako je napríklad prehrávanie kaziet a CD sú navyše doplnené niekoľkými užitočnými vlastnosťami, bez ktorých sa moderný poslucháč dnes len ťažko zaobíde.

Kvalitný zvuk
Rádio sa môže pochváliť konzervatívnym vzhľadom, ktorý nijako nevybočuje zo štandardu a ktorý je aj po rokoch stále obľúbený. Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť, že sa skvele hodí do každej miestnosti, kde skvele doplní súčasné vybavenie. Vysoký zvukový výkon 2x10 W zabezpečí, že celú miestnosť prestúpi silný stereo zvuk. Môžete si tak naplno užiť obľúbenú hudbu s prirodzeným a priestorovým prejavom. Implementovaná technológia Re-master sa potom postará o vylepšený zvuk komprimovaných súborov mp3.

Široké možnosti počúvania
Rádio sa zároveň tiež pýši neuveriteľným radom možností, ako počúvať hudbu. Základom je predovšetkým kazetový a CD prehrávač, ktorý vám umožní prehrávať zbierku obľúbených kaziet a CD. Ďalšia možnosť potom ponúka integrovaný USB port, do ktorého je možné pripojiť ľubovoľné USB zariadenie. Môžete si tak svoje obľúbené hudobné album skopírovať napríklad na flash disk a v okamihu si ho vychutnať na novom rádiu. V neposlednom rade oceníte iste aj možnosť naladenia obľúbených rádiových staníc vďaka FM / AM tunera.

Najlepšie na trhu v tejto kategórii..

• pre používatelov mgf kaziet je to ok a v slušnej kvalite..
    • nemá regulovatelný vstup na nahrávanie

Už v podstate posledný svojho druhu na trhu...

Mišo !
    Keď už nečítaš návody, tak si prečítaj aspoň recenzie.
    Hodiny a uložené stanice zálohujú 4 AA (tužkové batérie), ktoré sa vkladajú pod priestor pre veľké batérie. Nie sú priložené, treba ich dokúpiť.
    Takýchto "odborníkov" zbožňujem!

• kvalitny zvuk
    • vysoky vykon
    • vyborne dialkokove ovladanie
    • kvalitny kazetovy prehravac
    • slaby FM tuner. Sum aj na silnych frekvenciach. Od najdrahsieho pristroja v kategorii som ocakaval nieco viac.
    • po vytiahnuti z elektriny neudrzi v pamäti ulozene stanice

Chcel som kupit nieco lepsie ako doterajsi moj Philips AZ787, avsak toto ma sklamalo v dvoch veciach: prijem FM radia- aj podstatne lacnejsie pristroje maju prijem omnho lepsi ako toto.
    Dalej ze neudrzi v pamäti ulozene stanice po vytiahnuti z el. prudu.
    Inak vsetko ostatne zvlada vyborne.

• , zakúpené v Andreashop Šaľa

Maximálna spokojnosť, podľa mojej predstavy.

• , zakúpené v DigiTel HS

• výborné diaľkové ovládanie
    • štandardne citlivé rádio, na slabé stanice nevhodné
    • hodiny, časovač
    • v tejto cenovej kategórii skutočne kvalitný kazetový magnetofón s veľmi dobrým zvukom
    • rádio nemá RDS ! ! !
    • pri MP3 korektne spracuje len ID3-tagy verzie 1.0 a 1.1
    • hrúbka - na užšiu policu sa nevojde

Je to jednoduché. Kto nevyžaduje príjem digitálneho rozhlasu a chce prehrať kvalitne hudbu z rôznych zdrojov, tak vlastne nič iné na výber nemá.
    Napriek tomu, že na výber nemá, žiadne zúfalé kompromisy sa nekonajú. Začnem netradične nevýhodami. Najzásadnejším problémom je absencia RDS. Predsa len, v tejto dobe a v tejto cenovej kategórii by prístroj mal mať RDS. Nechápem výrobnú politiku Panasonic-u, s RDS aj drahší o 10 € by nemal konkurenciu a zákazníkom by totálne zúžil výber. No čo už, ale dá sa na to zvyknúť.
    Druhou a poslednou menšou nevýhodou je, že prístroj ukazuje korektne na dispeji len ID3 Tagy verzie 1.0 a 1.1 , čo však nie je nič takého hrozného. Komu na tom záleží, tak si ID3 tagy môže upraviť hromadne v PC napríklad programom EasyTAG 2.4.3. na verziu 1.0, či 1.1.
    Prístroj je pomerne dosť "tučný", takže sa nevojde na užšiu poličku, či parapetu okna.
    Všetko ostatné sú už veci, ktoré konkurencia nemá, alebo ich má, ale nekvalitné. Zvukový výkon (2 x 10 W) je plne dostačujúci aj na záhradnú párty, samozrejme s napájaním zo siete, nie s baterkami. To by tá párty dlho netrvala. Reproduktory sú dvojpásmové a zvuk má na tie rozmery výbornú kvalitu. Ten sa dá upraviť samostatnou korekciu basov a výšok alebo prednastaveným ekvalizérom (heavy, clear, soft, vocal a vypnutý), zvýraznením stereo zvuku (virtualizácia) a u MP3 je aj funkcia Re-Master na zlepšenie zvuku komprimovaných nahrávok, ktorá však nie je nejako výrazná.
    Rádio má štandardnú citlivosť, teda neočakávajte žiadny DX príjem, ale má výbornú funkciu prepnutia zvuku do MONO a tým príjem slabších staníc s podstatne menším šumom. Stanice sa dajú uložiť do pamäti (max. 16 pre FM) a pamäť spolu s hodinami zálohujú netradične 4 tužkové batérie, ktoré nie sú priložené, treba ich dokúpiť a vložiť pod priestor pre veľké batérie. CD prehrávač dobrej kvality je umiestnený netradične v spodnej časti s vysúvacím šuplíkom na CD. Áno, pri neopatrnej manipulácii je riziko jeho zlomenia, ale to isté je aj pri notebooku. Je programovateľný s rýchloposuvom počas skladby a samozrejme prehráva aj CD s MP3. Kazetový magnetofón veľmi slušnej kvality aj s nahrávaním a autostopom je v hornej časti a klávesnica je prekrytá odklápacou prepážkou. Klávesnica je mechanická (ale nepriama), takže magnetofón sa ako jediný nedá ovládať cez ináč vynikajúce a širokofunkčné diaľkové ovládanie. Magnetofón nemá Dolby B a je určený na prevádzku so štandardnými kazetami. Jeho zvuk a aj nahrávky sú však na veľmi solídnej úrovni, pri bežnej hlasitosti nerozoznateľné od CD. Na nové zbieranie nahrávok samozrejme už asi nie je vhodný aj z kapacitných dôvodov, ale na využitie archívnych zbierok na kazetách (ako aj u mňa) je vynikajúci.
    USB vstup môj 16 GB Sun Disk Ultra Fit načítal bez problémov, väčší som neskúšal. Vzhľadom na jeho umiestnenie na čelnej strane sú vhodné USB kľúče s čo najmenšou výšku, nie je však žiadny problém taký kúpiť. MP3 záznamy sa dajú prehrávať / preskakovať po albumoch a jednotlivých skladbách. Ovládanie je intuitívne kurzorovými šípkami. Konkrétna skladba v albume sa dá zadať aj priamo číselnou klávesnicou. Počas prehrávanie MP3 sa však nedá rýchloposuvom dostať na vzdialenejšie miesto v skladbe. Displej má možnosť prepnutia na názov súboru MP3, názov albumu, názov skladby, názov interpreta, aktuálny čas v skladbe a zostávajúci čas do konca skladby. Dlhšie názvy na displeji rolujú a dajú sa opätovne vyvolať. Displej je podsvietený na oranžovo, príjemnejšia by bila modrá, či zelená avšak čitateľnosť displeja z jedného metra je na veľmi slušnej úrovni. Prístroj má naviac aj linkový vstup (mimochodom s nastavením vstupnej citlivosti!) cez ktorý si môžete pripojiť vlastný MP3 prehrávač, či mobilný telefón. Na zadnej časti prístroja je ešte výstup na sluchátka. Základné funkcie sa dajú ovládať priamo na prístroji, avšak pre jeho plnohodnotné využitie je jeho výborné diaľkové ovládanie nevyhnutné.
    POZOR, nie je to prístroj, ktorý nakŕmite čerstvými baterkami a očakávate, že vám bude hrať 8 hodín. To nie, prevádzka na baterky je viacmenej len doplnková, jeho prenositeľnosť spočíva v tom, že ho jednoducho prenesiete z miesta na miesto.
    Čo dodať na záver. Pol roka som hľadal na internete náhradu za dosluhujúci Philips, ktoré teraz už nie sú ani zďaleka to, čo niekedy bývali. Dlho som si myslel, že za tú cenu nájdem niečo lepšie, alebo za menej rovnako kvalitné. Nenašiel som a Panasonic ostal ako jediná alternatíva. Po kúpe a otestovaní som veľmi rád, že som nepodľahol lákadlám nižšej ceny iných značiek a výrobok aj napriek jednému väčšiemu nedostatku (nemá RDS) budem odporúčať aj mojim známym.

• štandardne citlivé rádio
    • v tejto cenovej kategórii kvalitný kazetový magnetofón
    • rádio nemá RDS !!!
    • pri MP3 korektne spracuje len ID3-tagy verzie 1.0 a 1.1

Napriek tomu, že na výber nemá, žiadne zúfalé kompromisy sa nekonajú. Začnem netradične nevýhodami. Najzásadnejším problémom je absencia RDS. Predsa len, v tejto dobe a v tejto cenovej kategórii by prístroj mal mať RDS. Nechápem výrobnú politiku Panasonic-u, s RDS aj drahší o 10 € by nemal konkurenciu a zákazníkom by totálne zúžil výber. No čo už, dá sa na to zvyknúť.
    Všetko ostatné sú už veci, ktoré konkurencia nemá, alebo ich má, ale nekvalitné. Zvukový výkon (2 x 10 W) je plne dostačujúci aj na záhradnú párty, samozrejme s napájaním zo siete, nie s baterkami. To by tá párty dlho netrvala. Reproduktory sú dvojpásmové a zvuk má na tie rozmery výbornú kvalitu. Ten sa dá upraviť samostatnou korekciu basov a výšok, prednastaveným ekvalizérom (heavy, clear, soft, vocal a vypnutý), zvýraznením stereo zvuku (virtualizácia) a u MP3 je aj funkcia Re-Master na zlepšenie zvuku komprimovaných nahrávok, ktorá však nie je nejako výrazná.
    Rádio má štandardnú citlivosť, teda neočakávajte žiadny DX príjem, ale má výbornú funkciu prepnutia zvuku do MONO a tým príjem slabších staníc bez šumu. Stanice sa dajú uložiť do pamäti (max. 16 pre FM) a pamäť spolu s hodinami zálohujú netradične 4 tužkové batérie, ktoré nie sú priložené, treba ich dokúpiť a vložiť pod priestor pre veľké batérie. CD prehrávač dobrej kvality je umiestnený netradične v spodnej časti s vysúvacím šuplíkom na CD. Áno, pri neopatrnej manipulácii je riziko jeho zlomenia, ale to isté je aj pri notebooku. Je programovateľný s rýchloposuvom počas skladby a samozrejme prehráva aj CD s MP3. Kazetový magnetofón veľmi slušnej kvality aj s nahrávaním a autostopom je v hornej časti a klávesnica je prekrytá odklápacou prepážkou. Klávesnica je mechanická (ale nepriama), takže magnetofón sa ako jediný nedá ovládať cez ináč vynikajúce a širokofunkčné diaľkové ovládanie. Magnetofón nemá Dolby B a je určený na prevádzku so štandardnými kazetami. Jeho zvuk a aj nahrávky sú však na veľmi solídnej úrovni, pri bežnej hlasitosti nerozoznateľné od CD. Na nové zbieranie nahrávok samozrejme už asi nie je vhodný aj z kapacitných dôvodov, ale na využitie archívnych zbierok na kazetách (ako aj u mňa) je vynikajúci.

• , zakúpené v lacne-nakupy.sk

• štandardne citlivé rádio
    • v tejto cenovej kategórii kvalitný kazetový magnetofón
    • rádio nemá RDS !!!

• , zakúpené v Alza.sk

• vzhľadom na rozmery reproduktorov veľmi silný a kvalitný zvuk ktorý prekvapí svojou dynamikou a čistotou prejavu, bohaté sú aj možnosti nastavenia zafarbenia zvuku, výhodou je určite aj šuplíkový spôsob vkladania CD ako na veľkej Hi-Fi veži, takže si svoje CD nepoškriabete, ergonomické diaľkové ovládanie, vstup USB a pre niekoho môže byť výhoda aj to že je tam ešte stále aj kazetová mechanika.
    • jediné čo trocha chýba je absencia RDS na rádiu, zobrazuje len danú frekvenciu, ale je to len otázka zvyku, inak nič.

je to veľmi pekný a kvalitný rádiomagnetofón ktorý je síce drahší oproti konkurencii, ale zato vám ponúka široké možnosti prehrávania zvuku vo vysokej kvalite, oplatí sa priplatiť a kúpiť tento model.